Jaki odkurzacz centralny wybrać?

Jaki odkurzacz centralny wybrać?

Znając już podstawowe atrybuty rozwiązania w postaci odkurzacza centralnego, warto zastanowić się nad wyborem konkretnego systemu.

Niezależnie od tymczasowej wydolności budżetu, zarówno tańsza, jak i droższa wersja odkurzacza centralnego od DOMO, z pewnością spełni Państwa oczekiwania z nawiązką.

Jeśli chodzi o wykonanie instalacji tak, by z jednostki centralnej nie dobiegały żadne szmery, nasi fachowcy nie dadzą Państwu wyboru. System nie będzie słyszalny na żadnej z kondygnacji budynku; pominąwszy, oczywiście, lekki szum w trakcie pracy urządzenia.

Nasza oferta to obfitość odkurzaczy przewidzianych dla firm, toteż ich wielkie mechanizmy cykloniczne wytwarzają nieco więcej decybeli. Niemniej, skuteczność tłumików DOMO tłamsi ten potencjał akustyczny, nie naruszając przy okazji potencjału wydajności oraz mocy.

By ewentualne hałasy nie gościły również poza budynkiem, wyrzutnię wydmuchiwanego powietrza należy ulokować nie wyżej niż 40 centymetrów ponad gruntem.

To jednak zasadniczy standard; co innego z prędkością wspomnianego powietrza, która może wynieść nawet ponad 100 km/h. Planowaniu miejsca dla wyrzutni musi towarzyszyć konieczne uwzględnienie tego faktu.

Co do samej jednostki centralnej (zwanej potocznie odkurzaczem), jej skład to nieodmiennie: silnik, separator oraz zbiornik na odpady. Zależnie od Państwa potrzeb, rozróżniamy tu jednak dwa rodzaje „odkurzacza”: wersję kompakt, w której wszelkie komponenty zawierają się w jednoczącej je obudowie, oraz wersję split, w której silnik posiada osobne obudowanie.

Dobór jednostki centralnej nie może obyć się bez uwzględnienia wymiarów docelowego budynku. W miarę zwiększania się jego gabarytów, rośnie też stopień rozgałęzienia instalacji i liczba gniazd ssących, co pociąga za sobą konieczność adekwatnej mocy „odkurzacza”.

Rozważyć należy także sposób filtracji, spośród których najskromniejszym pozostaje worek papierowy jednorazowego użytku. Zdecydowana większość oferty DOMO to jednak większe jednostki centralne, przy których samoczyszczące się worki materiałowe to nieodłączny element zestawu.

Na wyposażeniu mamy także odkurzacze cykloniczne, które zaprzęgają do pracy znaną nam z lekcji fizyki siłę odśrodkową (filtr elektrostatyczny stanowi w tym przypadku element wspomagający).

Tu możemy powrócić do wspomnianych modeli „split”; są one specyficznym typem odkurzaczy cyklonicznych. Nie potrzebują w zasadzie żadnych filtrów, zatem nasza pamięć odciąża się od terminów wymiany i czyszczenia.

Jeśli nie przewidują Państwo opcji zamontowania wyrzutni na zewnątrz budynki, oferujemy też systemy z bonusowymi filtrami HEPA, które wydmuchują powietrze do miejsca własnego montażu.

To właściwie wszystko, co powinno się wiedzieć na poziomie orientacji przed kupnem. Wszystko inne to jednak nie milczenie, a pełna pasji rozmowa o szczegółach z naszymi konsultantami.

Odkurzacz centralny jest bowiem tak świetnym rozwiązaniem, że dobrze wiemy – ono wciąga, więc nie możecie się Państwo doczekać.

Zapraszamy do kontaktu.